تلویزیون

تلویزیون

از جمله دستگاه هایی که در یک قرن گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته و هنوز هم مورد استقبال است تلویزیون است. در نگاه اول کاربرد تلویزیون را وسیله ای برای سرگرمی می دانیم اما کاربردهای بسیاری دارد و می توان گفت یکی از لوازم مفید عصر ماست. با استفاده از تلویزیون می توانیم از اخبار جهان به صورت تصویری مطلع شویم، برنامه های سرگرم کننده مانند پخش فیلم و مستند را داشته باشیم و بسیاری موارد دیگر.

تلویزیون

تلویزیون یک رسانه مخابراتی برای انتقال و دریافت تصاویر متحرک است که می تواند تک رنگ و یا رنگی با صدای همراه یا بدون آن باشد. “تلویزیون” همچنین ممکن است به طور خاص به یک تلویزیون، برنامه نویسی تلویزیون یا انتقال تلویزیون اشاره کند. ریشه شناسی کلمه دارای یک ترکیب لاتین و یونانی است که به معنای “چشم انداز” است: یونانی تل،یعنی دور و لاتین Visio، چشم انداز. این تلویزیون از اواخر دهه ۱۹۲۰ در دسترس قرار گرفته است، تلویزیون در خانه ها، کسب و کارها و موسسات به ویژه وسایل نقلیه تبلیغاتی، منبع سرگرمی و اخبار رایج است. از دهه ۱۹۵۰، تلویزیون رسانه اصلی برای شکل گیری افکار عمومی بوده است. از دهه ۱۹۷۰، دسترسی به کاست های ویدئویی، لیزر دیسک ها، دی وی دی ها و دیسک های Blu-ray در حال حاضر باعث شده است که تلویزیون ها برای مشاهده فیلم های ضبط شده و پخش نیز به طور مرتب استفاده شوند. در سال های اخیر،تلویزیون اینترنتی تلویزیون های اینترنتی از طریق خدمات از قبیل iPlayer و Hulu، از طریق اینترنت، تلویزیون را تماشا می کنند. اگر چه دیگر شکل های تلویزیون مانند تلویزیون های مدار بسته در حال حاضر استفاده می شوند، رایج ترین استفاده از رسانه ها برای پخش تلویزیون است، که بر اساس سیستم های پخش رادیویی موجود در دهه ۱۹۲۰ ساخته شده است، و از فرستنده های پرقدرت رادیویی با قدرت بالا برای پخش سیگنال تلویزیونی برای گیرنده های تلویزیون تک استفاده می شود.

تلویزیون یک پنجره شگفت انگیز در جهان است. با زدن یک دکمه می توانید از قطب شمال به سریونتی سفر کنید، مردانی را که در ماه قدم می زنند را تماشا کنید، به دیدن ورزشکاران رفته و یا به سخنرانی های تاریخی رهبران جهانی گوش فرا دهید. تلویزیون سرگرمی و آموزش را تغییر داده است؛ بسیاری از مردم احساس می کنند این چیز بدی است. یکی از مخترعان تلویزیونی Philo T Farnsworth (1906-1971) به این نتيجه رسيد که تلويزيون به طرز نااميدی از بين رفته و حاضر نيست فرزندانش آن را تماشا کند. تلویزیون چه خوب یا بد، هیچ تردیدی وجود ندارد که این یک اختراع هوشمندانه است. اما دقیقا چطور کار می کند؟ بیایید نگاهی دقیق تر بیاندازیم.

رادیو با تصاویر
ایده اصلی تلویزیون، “رادیو با تصاویر” است. به عبارت دیگر، از آنجا که رادیو سیگنال صوتی (اطلاعات پخش شده) را از طریق هوا پخش می کند، تلویزیون نیز یک سیگنال تصویری را ارسال می کند. شما احتمالا می دانید که این سیگنال ها توسط امواج رادیویی، الگوهای نامرئی برق و مغناطیس است که از طریق هوا با سرعت نور (۳۰۰،۰۰۰ کیلومتر یا ۱۸۶،۰۰۰ مایل در هر ثانیه) سرعت می گیرد. فکر کنید امواج رادیویی اطلاعات را مانند امواج بر روی دریا که سر می خورند حمل می کنند: امواج خود اطلاعات نیستند، اطلاعات در بالای امواج قرار می گیرند. تلویزیون واقعا یک اختراع سه بخشی است: دوربین تلویزیون که تصویر و صدا را به یک سیگنال تبدیل می کند. فرستنده تلویزیون که سیگنال را از طریق هوا می فرستد و گیرنده تلویزیون (تلویزیون در خانه شما) است که سیگنال را ضبط کرده crt tvو آن را به تصویر و صدا تبدیل می کند. تلویزیون تصاویر متحرک را با تکرار تصاویر گرفته شده و نمایش سریع این فریم ها در چشمان شما که به نظر می رسد حرکت می کنند ایجاد می کند. تلویزیون را به عنوان کتاب الکترونیکی ضربه ای تصور کنید. تصاویر به اندازه کافی سوسو زنی روی صفحه نمایش می کنند که در مغز شما با هم ترکیب می شوند تا یک تصویر متحرک ایجاد کنند (واقعا، اگرچه واقعا تصاویر زیادی وجود دارد که یکی پس از دیگری نمایش داده می شود).

هنگامی که تلویزیون برای اولین بار توسعه یافت، همه کارهایی که می توانست انجام دهد، تصاویر سیاه و سفید بود؛ مهندسان تلاش کردند تا چگونگی نمایش با رنگ را نیز ببینند، که مشکل بسیار پیچیده ای بود. در حال حاضر علم نور به ما می گوید که هر رنگ را می توان با ترکیبی از سه رنگ اولیه، قرمز، سبز و آبی ترکیب کرد. بنابراین راز ساختن تلویزیون رنگی، توسعه دوربین هایی بود که می توانستند سیگنال های قرمز، سبز و آبی را جداگانه بگیرد، سیستم های انتقالی که سیگنال های رنگی را از طریق هوا پخش می کردند، و تلویزیون هایی که می تواند آنها را به یک تصویر متحرک و چند رنگی تبدیل کند.

این عملکرد کلی تلویزیون بود که به این صورت تصاویر در اختیار ما قرار می گیرند و می توانیم آن ها را ببینیم. اما خود دستگاه تلویزیون هم در طی این سال ها از نظر ظاهری تغییر کرده اند و با توجه به همگامی علم و تکنولوژی به شکل امروزی در آمده اند. تلویزیون های اولیه از تکنولوژی CRT استفاده می کردند ک هصفحه نمایش آن ها محدب بود. کم کم صفحه نمایش فلت یا تخت اما همچنان با تکنولوژی لوله پرتو کاتدی یا همان CRT به بازار عرضه شد که کمتر به چشم آسیب می زد. با پیشرفت علم، تکنولوژی LED و LCD و OLED و پلاسما هم اضافه شد که تلویزیون هایی باریک و سبک با کیفیت تصویر بالا در اختیار ما قرار می دهند. برخی دیگر از تلویزیون ها هستند که به تلویزیون هوشمند معروف هستند که قابلیت اتصال به اینترنت را دارند. و این روند پیشرفت همچنان ادامه دارد.

تعمیرات تلویزیون

خرابی های تلویزیون

از آنجا که تلویزیون یکی از لوازم اصلی در هر خانه ای است از این رو استفاده مدام از آن می شود و در صورت بروز خرابی برای تعمیر آن به تکاپو میافتیم. از جمله مشکلاتی که پیش می آید را می توان به این صورت نام برد: بهم ریختگی رنگ ها، ضعیف شدن کیفیت تصاویر، طول کشیدن بالا آمدن تصویر تلویزیون، سیاه شدن صفحه نمایش، قطع شدن صدا و بسیاری موارد دیگر.

در صورت بروز خرابی در سیستم تلویزیون خود می توانید با واحد تعمیرات لوازم صوتی و تصویری مجتمع فنی ملی پایتخت تماس حاصل فرمایید یا مراجعه حضوری داشته باشید.
لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم.

 

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱
آدرس» تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر – کوچه صالحی-نبش درفش -پلاک۱

To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.
To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.
To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.
To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.