عیب یابی و تعمیرات منابع تغذیه

منبع تغذیه به دستگاهی که برای تأمین انرژی الکتریکی برای چندین بار مصرف می باشد، گفته می شود. منبع تغذیه ممکن است به عنوان یک دستگاه مجزا، مستقل یا یک دستگاه جدایی ناپذیر که به بار خود متصل است، عمل کند. منبع تغذیه DC یکی از دستگاه های آزمایشگاهی ضروری جهت تجهیز آزمایشگاه های برق و الکترونیک می باشد و وجود دو منبع تغذیه الزامی است چرا که منابع تغذیه موجود به تنهایی قادر به تولید ولتاژهای مورد نیاز نمی باشند.

خروجی های متغیر منبع تغذیه باید علاوه بر آنکه قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی را داشته باشند، باید قابلیت محدود کردن جریان خروجی را نیز داشته باشند. به طور کلی به واحدی که می تواند انرژی الکتریکی لازم یک سیستم الکتریکی را تامین نماید منبع تغذیه گفته می شود. منابع تغذیه می تواند به صورت یک واحد متصل به یک سیستم الکتریک باشد و یا می تواند به صورت یک سیستم جداگانه انرژی الکتریکی سیستم دیگر را تامین نماید . منابع تغذیه الکتریکی به دو دسته منابع تغذیه جریان مستقیم DC و جریان متناوب AC تقسیم می شوند . منبع تغذیه DC می تواند باتری و یا یک مدار الکتریکی باشد که ولتاژ متناوب برق شهر را به ولتاژ مستقیم DC تبدیل می نماید. 

با توجه به کاربردی بودن این وسیله در آزمایشگاه های الکترونیکی و صنعتی باید این وسیله به خوبی کارکند چرا که کوچکترین مشکل و خطا در آن خسارات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. در صورت بروز اختلال در سیستم منبع تغذیه خود می توانید با واحد تعمیرات مجتمع فنی ملی پایتخت تماس حاصل فرمایید.

منابع تغذیه قلب دستگاه های الکترونیکی

از آن جایی که تمامی دستگاه  های امروزی با نیروی برق کار میکنند پس نیازمند یک بخش هستند تا این برق مورد نیاز را به بخش های مختلف دستگاه اصلی برساند که این وظیفه را یک بخش به نام پاور بر عهده دارد و خرابی پاور باعث خرابی دیگر بخش ها در هر دستگاه الکترونیکی خواهد شد.

تعمیر پاور سرورتعمیر استابلایزرتعمیر یو پی استعمیر پاور سوئیچینگتعمیر پاور بانک

 

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۹۵۹۱۰۷

آدرس: میدان انقلاب – خیابان کارگر شمالی – بعد از خیابان نصرت – کوچه عبدی نژاد – پلاک ۱۸- طبقه سوم.