موتورولا

موتورولا

یکی از راه های ارتباطی که ما امروزه از ان استفاده می کنیم برقراری تماس تلفنی و ارسال پیام از طریق گوشی های تلفن همراه است و این وسیله کار را برای ما جهت مطلع شدن آسان کرده است. گوشی های تلفن همراه امروزه جز جدایی ناپذیر از زندگی ما شده است و بسیاری از ابزار بر اساس آن تهیه می شوند و در اختیار ما قرار می گیرند.

یک تلفن همراه هر تلفن قابل حمل است که از تکنولوژی شبکه سلولی برای برقراری تماس و دریافت تماس استفاده می کند. این نام از ساختار سلولی این شبکه ها می آید. برخی گوشی های تلفن همراه را متفاوت از گوشی های هوشمند می دانند اما به از نظر فنی هر تلفن همراه از آخرین نوع و مدل اندروید تا ساده ترین آن ها، یک گوشی تلفن همراه است.  تکنولوژی همه اینا ها این است که تماس را برقرار کنند. تا زمانی که یک تلفن بتواند یک سیگنال را به یک شبکه تلفن همراه ارسال کند، این یک تلفن همراه است. اصطلاح گوشی تلفن همراه هوشمند به معنای یک تلفن همراه است که ویژگی های پیشرفته تر را دارد از تماس های تلفنی، پیام های اس ام اس گرفته تا نرم افزار سازمانی اصلی. اغلب هنگام صحبت کردن در مورد تلفن های همراه، یک تلفن همراه برای توصیف یک گوشی تلفن ساده استفاده می شود، در حالی که گوشی های هوشمند برای توصیف تلفن های پیشرفته تر صفحه نمایش لمسی استفاده می شود.

گوشی موتورولا

اولین تلفن همراه در دسترس در سالهای ۱۹۷۳ و ۱۹۸۳ توسط موتورولا ساخته شد و در اوایل سال ۱۹۸۴ در ایالات متحده فروخته شد. این تلفن همراه بزرگ ۲۸ اونس (۷۹۰ گرم) که DynaTAC 8000x نامیده می شود، ۳۹۹۵ دلار قیمت دارد و بعد از سی دقیقه استفاده مجدد باید شارژ شود. DynaTAC 8000x در مقایسه با دستگاههایی که امروزه استفاده می کنیم تقریبا غیرقابل شناسایی است.

شبکه های سلولیشبکه سلولی

یک شبکه سلولی که نام خود را به تلفن های همراه می دهد از دکل های سلولی و یا برج هایی است که در یک الگوی شبکه ای در سراسر کشور توزیع شده است. یک دکل نسبتأ منطقه کوچکی از هر شبکه را پوشش می دهد، معمولا حدود ده ماسل مربع که سلول (Cell) نامیده می شود. به همین خاطر است که به تلفن همراه در زبان انگلیسی (cell phone) می گویند. حامل های بزرگ تلفن همراه (AT & T، Sprint، Verizon، Vodafone، T-Mobile، و غیره) برپا می شوند و از دکل های سلولی خود استفاده می کنند و بنابراین کنترل روی سطح پوشش سلولی را که می توانند ارائه دهند، دارند. چندین نوع از این دکل ها را می توان در همان برج قرار داد.

 

هنگامی که شما با یک تلفن همراه، تلفنی تماس برقرار می کنید، سیگنال از طریق هوا به نزدیک ترین برج یا دکل حرکت می کند و سپس به یک شبکه سوئیچینگ انتقال می یابد و در نهایت به گوشی شخصی که از طریق نزدیکترین دکل به آنها تلفن می کنید، ارسال می شود. اگر شما زمانی که در حال سفر کردن هستید، در یک وسیله نقلیه در حال حرکت، برای مثال، شما ممکن است سریعأ از محدوده یک برج سلولی به محدوده دیگر بروید. دو سلول مجاور از یک فرکانس مشابه استفاده نمی کنند، بنابراین برای جلوگیری از تداخل، اما گذار بین ناحیه های دکل سلولی معمولا یک پارچه (بدون درز) است.

پوشش سلولیضعف-در-آنتن-دهی-مویایل

در برخی از کشورها، پوشش سلولی تقریبا در هر کجا در دسترس است اگر شما با یکی از حامل های ملی بزرگ باشید. در تئوری به هر حال. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، پوشش سلولی در مناطق شهری و پر از ساختمان معمولا بهتر از مناطق روستایی است. مناطقی که در آنها پوشش کم و یا بدون پوشش است، به طور معمول مکان هایی است که دسترسی فقیری دارند یا مناطقی که در آن مزایای کمی برای حامل های سلولی وجود دارد (به عنوان مثال مناطق کم جمعیت). اگر فکر می کنید که حامل خود را تغییر دهید، مطمئنا ارزش چک کردن را دارد که ببینید که پوشش آنها در منطقه شما چگونه است.

دکل های سلولی در مناطق روستایی مانند شهرها اغلب به یکدیگر نزدیک هستند، گاهی اوقات به اندازه چند صد فوت، زیرا ساختمان ها و سازه های دیگر می توانند با سیگنال تداخل کنند. در مناطق باز، فاصله بین دکل ها می تواند چند مایل باشد، زیرا امواج رادیویی ذر این مناطق کمتر مختل می شود. اگر سیگنال سلولی فقط بسیار ضعیف باشد (به جای آنکه وجود نداشته باشد)، مصرف کنندگان ممکن است یک تکرار کننده یا توسعه دهنده سلولی را خریداری کنند، که هر دو می توانند یک سیگنال ضعیف را تقویت کنند و بالا ببرند.

در اینجا برخی از مثال فنی مربوط به نحوه کارکرد ارتباطات در تلفن همراه گفته شد. شرکت های بسیاری در زمینه تولید تلفن همراه فعالیت دارند و همانطور که گفته شد موتوورلا از پیشگامان این عرصه بوده است و اولین گوشی های تلفن همراه توسط این شرکت ساخته و توسعه داده شد. موتورولا، شرکت مخابراتی چند ملیتی آمریکایی در تاریخ ۲۵ سپتامبر سال ۱۹۲۸ در شامبورگ، ایلینوی، تاسیس شد. پس از از دست دادن ۴٫۳ میلیارد دلار از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹، این شرکت در تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۱۱ به دو شرکت مستقل دولتی، Motorola Mobility و Motorola Solutions تقسیم شد. Motorola Mobility در سال ۲۰۱۲ به Google فروخته شد و توسط Lenovo در سال ۲۰۱۴ به فروش رسیده است.

DynaTAC سری از تلفن های سلولی تولید شده از شرکت موتورولا، از سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۴ است. این گوشی تلفن همراه شارژ کامل آن حدود ۱۰ ساعت طول می کشید و ۳۰ دقیقه زمان مکالمه را در اختیار کاربر قرار می داد. همچنین یک صفحه نمایش LED برای شماره گیری یا پاسخ به تلفن و گرفتن یکی از ۳۰ شماره تلفن ارائه می دهد. DynaTAC مخفف “Coverage Area Coverage Coverage Dynamic Adaptive” می باشد. 

تعمیرات گوشی موتورولا

خرابی های گوشی تلفن همراه موتورولا

گوشی تلفن همراه موتورولا هم مانند دیگر گوشی های تلفن همراه اگر به خوبی استفاده نشود و موارد و شرایط نحوه استفاده آن رعایت نشود مسلمأ با خرابی و مشکلاتی همراه خواهد بود. هر وسیله الکترونیکی و دیجیتالی طول عمر مفیدی دارد و بعد از آن ممکن است با اختلالاتی همراه شود. گوشی های تلفن همراه به دلیل اینکه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند با خرابی هایی هم همراه هستند که ممکن است سخت افزاری مانند، خراب شدن دکمه ها، کار نکردن صفحه تاچ، کند شدن آن، خراب شدن سوکت ها، شارژ نگرفتن و … و یا می تواند نرم افزار باشد مانند: ویروسی شدن، هنگ کردن هنگام اجرای برنامه ها، نداشتن صدا و تصویر، خاموش شدن خود به خودی و … . 

در صورت بروز خرابی در سیستم گوشی تلفن همراه خود می توانید با واحد تعمیرات مجتمع فنی ملی پایتخت تماس حاصل فرمایید یا مراجعه حضوری داشته باشید. لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم..

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

آدرس» تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر – کوچه صالحی-نبش درفش -پلاک۱