HP

HP

امروزه یکی از لوازمی که می توانیم بگوییم از آن ها به شدت استفاده می شود و کاربری فراوانی دارند، کامیپوترهای رومیزی و لپ تاپ ها هستند که بنا بر نیاز و نوع کاری که انجام می دهیم مشخص می شود که کدام یک را انتخاب کنیم. هر کدام از لپ تاپ و کامیپوتر پی سی یا دسکتاپ مزایا و معایبی نسبت به دیگری دارد و این تفاوت ها مشخص می کند که کدام یک برای کار ما مناسب تر است. لپ تاپ های بسیاری وجود دارند که می توانیم هر کدام را بر اساس نیاز خود خریداری کنیم و از آن ها استفاده کنیم.

لپ تاپ اچ پی

 یک سری از رایانه های شخصی تولید شده توسط Hewlett-Packard است و در سال ۱۹۹۵ معرفی شد. این نام برای دو محصول دسکتاپ و لپ تاپ برای محدوده محصولات Home و Home Office اعمال می شود. HP Pavilion به طور عمده در برابر کامپیوترهایی مانند Acer Aspire، Inspiron و XPS، IdeaPad Lenovo و ماهواره توشیبا رقابت می کند. هنگامی که HP در سال ۲۰۰۲ با Compaq ادغام شد، قرارداد حقوق نامزدی موجود Compaq را به تصویب رساند. در نتیجه، HP تا سال ۲۰۱۳ هر دو ماشین آلات مارک دار HP و Compaq را به فروش رساند.

پردازنده های CPU کامپیوترهای دسکتاپ و پردازنده های لپ تاپ متفاوت هستند. با این وجود، آنها نرم افزار / دستورالعمل دقیق مشابه را اجرا می کنند. یک پردازنده دسکتاپ می تواند بیشتر از یک لپ تاپ از یک باتری استفاده کند. یک لپ تاپ نیز برای استفاده حداقل از باتری طراحی شده است. این به این معنی است که لپ تاپ خود را به کمترین سرعت می رساند زمانی که کار فوری ندارد. هنگامی که روی چیزی کلیک می کنید سرعت CPU افزایش می یابد. پردازشگر دسکتاپ بسیار خنک تر است، زیرا فضای بیشتری نسبت به کار با لپ تاپ دارد. هر چه پردازشگر خنک تر باشد، شما می توانید بهتر کار کنید. یک CPU دسکتاپ یک سوکت (پلاگین) متفاوت از پردازنده ی لپ تاپ دارد. در واقع، در بیشتر لپ تاپ ها، CPU به مادربرد متصل شده و قابل جابجایی نیست. در دسکتاپ، شما می توانید پردازنده را تغییر دهید.

تفاوت در مقدار هسته های پردازشگر (معمولا اینتل ولی AMD بیشتر) در مورد دستکتاپ و لپ تاپ این است که برای دسکتاپ چهار هسته ای می شود و برای لپ تاپ دو هسته ای. ایده این است که آنها فقط قادر خواهند بود ۱۵ وات قدرت را به پردازنده لپ تاپ بدون اینکه ذوب شود پمپ کنند و این بدین معناست که فقط دو هسته وجود دارد. پردازنده های اینتل i5 پردازنده چهار هسته ای هستند اما نسخه های Laptop دو هسته ای هستند. نسخه لپ تاپ دارای Hyperthreading است که دو “هسته منطقی” را از یک “هسته فیزیکی” شبیه سازی می کند. سرعت پردازشگر هم در مورد i5 برای مثال متفاوت است.desktop-laptop Desktop i5 ممکن است در مورد دسکتاپ در ۳٫۲ghz باشد. لپ تاپ بسیار پایین تر از ۱٫۸ گیگاهرتز است و توانایی افزایش تا ۲٫۸ گیگاهرتز را دارد. اکثر افراد اهمیتی نمی دهند، اما گاهی اوقات در CPU دسکتاپ ویژگی وجود دارد که لپ تاپ از آن استفاده نمی کند، مانند پشتیبانی از گسترش برای اجرای ماشین های مجازی. گرافیک مجتمع گرافیک یکپارچه در دسکتاپ سریعتر خواهد بود و تراشه می تواند قدرت بیشتری را به دست آورد و خود را به طور موثر خنک کند.

اما با توجه به مواردی که گفته شد چرا لپ تاپ ها گران تر هستند؟ پیش از این که بیشتر برویم، یک لحظه فکر کنیم که برخی از مزایای لپ تاپ ها چیست. قبل از اینکه قیمت لپ تاپ ها را در نظر بگیرید، مهم است که این مزایا را درک کنید.مزایا، اغلب می تواند بر میزان هزینه آن محصول تأثیر بگذارد. برخی از مزایای رایج عبارتند از:

*قابلیت حمل – مهمترین دلیل اینکه یک لپ تاپ خیلی بهتر ازدسکتاپ است فقط قابل حمل بودن آن است. شما می توانید یک لپ تاپ را تقریبا در هر کجا و هر زمانی که از باتری استفاده می کنید، استفاده کنید. دسکتاپ به سادگی این گزینه را نمی دهد.حمل و نقل لپ تاپ
*طراحی جمع و جور – یک لپ تاپ دارای طراحی جمع و جور است که به اندازه کافی کوچک است تا بر روی پای شما قرار گیرد و فضای میز بیشتری در اختیار شما باشد.
*شلوغی کمتر کابل و سیم – با یک لپ تاپ فقط یک کابل همراه است. در دسکتاپ، شما اغلب مجبورید با یک ظرف غذا از spaghetti که سیم ها به هم پیچ خورده اند مواجه شوید. این نه تنها به نظر می رسد بد است، اما همچنین می تواند مشکل برای دسترسی و رفع مشکل در صورتی که یک مشکل وجود داشته باشد، به وجود آورد.
*قدرت کارآیی -لپ تاپ ها نسبت به رایانه ها صرفه جویی بیشتری در نصرف انرژی دارند. این به این معنی است که اگر شما لپ تاپ خود را همیشه در خانه خود اجرا کنید، هزینه آن بسیار کمتر خواهد بود تا زمانی که از دسکتاپ استفاده می کنید.

با توجه به مزیت هایی که گفته شد اگر به دسکتاپ نگاهی بیاندازید و به لپ تاپ می بینید تمامی آن چه که دسکتاپ دارد، لپ تاپ هم دارد (با قابلت های کم و بیش) ولی تمامی اجزایی که دسکتاپ دارد، لپ تاپ در یک جعبه کوچک گرد هم آورده است و این یعنی اینکه سخت افزار مورد نیاز برای لپ تاپ ها کوچکتر شده اند و تکنولوژی پیشرفته ای برای آن به کار رفته است و وقت صرف طراحی آن شده است. از آنجایی که این قطعات کوچکتر هم هستند در فرآیند تولید معمولا بیشتر درگیر است. این باعث افزایش هزینه تولید می شود. یکی ذیگر از عوامل گرانی تر بودن صفحه نمایش است که با بهترین کیفیت به صفحه کلید متصل شده است. همین مورد تفاوت قیمت بسیاری را سبب می شود.

البته، دسکتاپ هنوز هم مورد توجه است و هیچ نشانه هایی از انقراض را نشان نمی دهد، بنابراین آنها هنوز هم گزینه های مقرون به صرفه تر هستند. با این حال، یک لپ تاپ به شما اجازه می دهد انعطاف پذیری بیشتری نسبت به یک دسکتاپ داشته باشید. با این وجود شرکت های تولید کننده لوازم الکترونیکی و دیجیتالی بعضأ هر دوی این کامپیوتر ها را تولید می کنند و ما می توانیم در صورتی که کار سنگین گرافیکی داریم از دسکتاپ استفاده کنیم و به راحتی ارتقا بدهیم اما اگر کارهای ما سنگین نیست و در عین حال باید در رفت آمد باشیم لپ تاپ ها گزینه های مناسبی هستند. 

تعمیرات لپ تاپ اچ پی

خرابی های لپ تاپ اچ پی

زمانی که نام اچ پی شنیده می شود نام یک لپ تاپ بسیار خوب و پر قدرت در ذهن ما تداعی می شود. اما همین لپ تاپ در صورتی که به خوبی مراقبت نشود نمی تواند کارایی خوبی داشته باشد. برخی از مشکلات عمدأ و به عیت سهل انگاریروی می دهد و برخی سهوأ. برخی از مشکلات لپ تاپ ناشی از کتیف بودن اجزای داخلی آن است که کارایی را کاهش می دهد. خرابی در اپتیک دی وی دی درایو هم از دیگر مشکلات است و بسیاری موارد دیگر که نشان می دهد سیستم ما به خوبی کار نمی کند.

در صورت بروز خرابی در سیستم لپ تاپ خود می توانید با واحد تعمیرات لپ تاپ مجتمع فنی ملی پایتخت تماس حاصل فرمایید یا مراجعه حضوری داشته باشید تا توسط متخصصین این مرکز عیب یابی و رفع شود.

لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم. 

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹

آدرس» تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر – کوچه صالحی-نبش درفش -پلاک۱

To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.
To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.
To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.
To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.