ایسوس

ایسوس

یک تبلت یک نام جایگزین برای یک تبلت گرافیکی است. تبلت رایانه ای طراحی شده برای نگه داشتن توسط یک یا هر دو دست است. به طور معمول به اندازه یک کتاب (۷ اینچ یا بزرگتر) است و شبیه یک گوشی هوشمند بزرگ است. در تصویر یک نمونه از تبلت Android ASUS Nexus 7 است. تبلت به شما اجازه می دهد تا بسیاری از کارها را همانند چیزی که کامپیوتر سنتی انجام می دهد، با آن انجام دهید. آنها می توانند اینترنت را سیر کنند، به برنامه های شبکه اجتماعی متصل شوند، و فیلم های HD را نمایش دهند. تبلت ها در برنامه های کاربردی که نیاز به مقدار زیادی دقت کاربر ندارد عالی است. دستگاه های تبلت در اوایل استفاده از قلم های سبک و یا قلم نوری به عنوان دستگاه ورودی خود استفاده می کردند. با این حال، امروزه تمام تبلت ها از صفحه لمسی به عنوان دستگاه ورودی اصلی خود و یا با گزینه ی اتصال دستگاه های خارجی مانند صفحه کلید خارجی استفاده می کنند. اکثر تبلت ها تنها چند دکمه فیزیکی دارند دکمه های بازگشت، پاور (خاموش/روشن)، و صدا و هر چیز دیگری می تواند با استفاده از انگشتان شما انجام شود.

tablet

امروزه دو سیستم عامل برتر وجود دارد که در تبلت ها استفاده می شود، اپل iOS برای iPads ها و Google Android برای تبلت های اندرویدی استفاده می شود. بر روی یک تبلت می توان برنامه هایی را نصب کرد تا عملکردی انجام را دهند. به عنوان مثال، برنامه Safari در iPad، مرورگری است که به شما اجازه می دهد که در اینترنت جست و جو کنید. در تبلت های اندرویدی، برنامه Chrome به طور معمول به عنوان مرورگر اصلی استفاده می شود. مفهوم تبلت اولین بار در سال ۱۹۷۱ توسط آلن کی طراحی شد و از آن زمان تکرارهای بسیاری از دستگاه های تبلت از جمله PDA، پیشینیان تبلت بوده است. اولین تبلت موفق و تبلتی که بیشتر شبیه تبلت های امروزی است آیپد اپل است، که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ منتشر شد.

آیت تبلت یک کامیپوتر است؟ بله یک تبلت یک کامپیوتر در نظر گرفته می شود. جدا از اینکه تبلت ها از یک سیستم عامل متفاوت و دستگاه های ورودی متفاوت استفاده می کنند، بسیاری از اجزای موجود در یک تبلت مشابه آنچه در رایانه های امروز یافت می شوند، هستند. Microsoft Tablet PC اصطلاحی است که توسط Microsoft زمانی که مشخصات و ویرایش Windows XP را معرفی کردند، ویرایش Windows XP Tablet PC  خوانده شد. Microsoft Tablet PC تشخیص دست خط را اجازه داد و تبدیل به یک کامپیوتر ویندوزی که می شود در آن از قلم استفاده شود، شد. مصرف کنندگان هنگام خرید یک دستگاه رایانه ای گزینه های فراوانی دارند. دو مورد از این گزینه ها شامل یک سیستم کامپیوتری کامل (دسکتاپ یا لپ تاپ) و یک تبلت است. هر دو دارای قابلیت های محاسباتی،توانایی اجرای نرم افزار و سایر کارها را دارند، اما بین این گزینه ها بسیاری از عوامل وجود دارد.تبلت و گوشی

امروزه بسیاری از مردم یک تبلت و رایانه در خانه خود دارند و از یک تبلت برای مرور اینترنت و سایر کارهای کوچک و یک رایانه برای پروژه های پیچیده استفاده می کنند. اگر می خواهید تصمیم بگیرید که فقط یک تبلت یا رایانه داشته باشید، همچنین در مورد یک رایانه ترکیبی که بهترین لپ تاپ و تبلت را ارائه می دهد را در نظر بگیرید. در مورد تبلت ها و گوشی های هوشمند هم می توان گفت که، گوشی های هوشمند و تبلت ها در واقع کامپیوتر هستند. یک رایانه واقعا هر دستگاهی است که ورودی را از یک کاربر دریافت می کند، محاسبات مربوط به آن ورودی را انجام می دهد و خروجی را برای کاربر فراهم می کند. به طور معمول، یک ورودی گوشی هوشمند و تبلت با استفاده از رابط صفحه لمسی ارائه می شود و خروجی روی یک صفحه نمایش ، نمایش داده می شود.

گوشی های هوشمند و تبلت ها شباهت زیادی به رایانه های رومیزی سنتی دارند. آنها دارای قابلیت های بسیاری هستند. با این وجود، برخی از تفاوت های کلیدی آنها در بخش های زیر مشخص شده است.

شباهت ها
رایانه های رومیزی، لپ تاپ ها، گوشی های هوشمند و تبلت ها بسیار مشترک هستند. همه آنها شامل پردازنده، حافظه، عملکرد صفحه نمایش و استفاده از سیستم عامل است که برنامه ها (apps) را برای انجام کارهای مختلف اجرا می کند.

تفاوت

دستگاه ورودی

یکی از بزرگترین تفاوت های میان گوشی های هوشمندو تبلت ها با رایانه دستگاه ورودی آن است. اکثر رایانه های سنتی از یک صفحه کلید و یک ماوس استفاده می کنند، در حالی که گوشی های هوشمند و تبلت ها از رابط صفحه لمسی استفاده می کنند. البته برخی از تبلت ها و گوشی های هوشمند لوازم جانبی را می پذیرند و اجازه استفاده از یک ماوس و صفحه کلید را می دهند.

نرم افزار

تفاوت بزرگ دیگر سازگاری نرم افزار است. اگر چه بسیاری از برنامه های کاربردی نرم افزاری بر روی تمامی سیستم عامل ها کار می کنند، رایانه های رومیزی و لپ تاپ معمولا مایکروسافت ویندوز، macOS یا سیستم عامل لینوکس را اجرا می کنند. این سیستم ها با تبلت و گوشی های هوشمند سازگار نیست، بنابراین برنامه های مورد علاقه ی کامپیوتر شما ممکن است در رایانه لوحی یا گوشی هوشمند موجود نباشد.

سخت افزار و لوازم جانبیتبلت و گوشی

دستگاه های سخت افزاری مانند پرینتر، دوربین های دیجیتال، پخش کننده های MP3 و دیسک های سخت خارجی، با تبلت ها و گوشی های هوشمند سازگار نیستند به این معنی که بدون کامپیوتر این دستگاه ها نمی توانند کار کنند. 

تمامی مباجثی که دراین مقاله عنوان شد برای تمامی تبلت ها صادق است و نمی توان متمایز کرد. همان طور که می دانیم یکی از مواردی که شرکت های بزرگ تولید لوازم الکترونیکی و دیجیتالی با هم رقابت دارند تبلت ها هستند. یکی از این شرکت های به نام، ایسوس است که در زمینه محصولات کامپیوتری صاحب نام است.

تعمیرات تبلت ایسوس

خرابی های تبلت ایسوس

خوب شارژ نشدن، زود خالی شدن شارژ، داغ کردن باتری، خاموش شدن خود به خودی، نداشتن صدا و تصویر، هنگ کردن برنامه هنگام اجرا، کار نکردن دکمه ها و … از جمله مواردی است که نشان دهنده وجود مشکل و اختلال در سیستم تبلت شماست.

در صورت بروز خرابی در سیستم  تبلت خود می توانید با واحد تعمیرات تبلت مجتمع فنی ملی پایتخت تماس حاصل فرمایید یا مراجعه حضوری داشته باشید تا توسط متخصصین این مرکز عیب یابی و رفع شود.

لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم. 

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

آدرس» تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر – کوچه صالحی-نبش درفش -پلاک۱

To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.
To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.
To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.
To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.