بلک بری

بلک بری

گوشی های تلفن همراه امروزه یکی از ابزار مهمی شده اند که می وان گفت بسیاری از فناوری هایی که ما از آن استفاده می کنیم و برنامه های کاربردی همگی بر اساس قابلیت کار با گوشی تلفن همراه هوشمند ایجاد می شوند. برای مثال شبک ههای اجتماعی در ابتدا نسخه قابل استفاده در گوشی های هوشمند را عرضه می کنند وبعد برای مثال نسخه دستکتاپی. در زمینه اینترنت اشیاء هم عمدتأ کار را با گوشی تلفن همراه را سر لوحه کار قرار می دهند. بسیاری از برنامهه ای کاربردی که با عنوان App شناخته می شوند تمامأ برای گ.شی های هوشمند نوشته  می شوند و قابل اجرا است. از این رو می توانیم بگوییم که داشتن یک گوشی تلفن همراه هوشمند می تواند بسیاری از کارهای روزمره ما را اعم از پرداخت قبوض، خریدهای اینترنتی، انجام کارهای شخصی و بعضأ کارهای حرفه ای مثل ساخت موسیقی و فیلم برداری و … را انجام دهد.

اما گوشی تلفن همراه چه چیزی است؟ گوشی تلفن همراه با عنوان موبایل در ابتدا به ما معرفی شد. این دستگاه کاربران را قادر می سازد تا تقریبا در هر نقطه از جهان با هم ارتباط برقرار کنند. این تلفن همراه توسط دکتر مارتین کوپر و تیم توسعه دهندگانش در موتورولا اختراع شد. اولین تلفن همراه وزن ۲٫۴ پوند و ۹ اینچ طول داشت.   دکتر کوپر اولین تلفن همراه در موتورولا در تاریخ ۳ آوریل ۱۹۷۳ را ساخت. گوشی های تلفن همراه مدرن از گوشی های اصلی و اولیه که در گذشته بود تغییر بسیار کرده اند. تلفن های همراه جدید بسیار سبک تر از تلفن های قدیمی، بسیار کوچکتر و دارای ال سی دی (اغلب ال سی دی رنگی) برای نمایش مخاطبین، تصاویر، آهنگ های زنگ، برنامه ها، بازی ها و غیره هستند.

گوشی تلفن همراه

قابلیت های تلفن همراه

امروزه بسیاری از تلفن های همراه به عنوان گوشی های هوشمند نامیده می شوند و قادر به انجام هر چیزی هستند که کامپیوتر قادر به انجام آن است. در زیر، فقط چند نمونه از آنچه برخی از تلفن های جدید قادر به انجام هستند را بیان می کنیم:

  • ارسال و دریافت پیام های متنی (در نمونه های اولیه چنین امکانی وجود نداشت)
  • گرفتن و تماشای عکس ها و ویدئوها یا استفاده از دوربین درون ساخته آن
  • دسترسی به اینترنت، ایمیل، گپ و حتی دانلود برنامه ها برای تلفن.
  • بازی کردن بازی ها و دسترسی به برنامه های رایج مانند ماشین حساب، مخاطبین، تقویم، ساعت، لیست کارها و غیره
  • کنترل دستگاه های دیگر متصل به اینترنت یا بلوتوث به صورت از راه دور
  • ذخیره و اجرای فایل ها
  • پخش موسیقی و تماشای فیلم
  • و…

گوشی هوشمند چیست؟گوشی های هوشمند

یک گوشی هوشمند به عنوان ترکیبی از PDA  (یک PDA معمولی می تواند به عنوان یک تلفن همراه، فرستنده فکس، مرورگر وب و برگزار کننده شخصی عمل کند) و تلفن همراه سنتی در نظر گرفته شده است و تمرکز بیشتری بر قسمت تلفن همراه دارد. این دستگاه های دستی تلفیق قابلیت های تلفن همراه با ویژگی های رایج تر در یک کامپیوتر دستی یا PDA هستند. گوشی های هوشمند به کاربران امکان می دهد ذخیره اطلاعات، چک کردن ایمیل، نصب برنامه ها را همراه با استفاده از تلفن همراه را در یک دستگاه  داشته باشیم. هیچ استاندارد صنعتی برای چیزی که گوشی هوشمند تعریف می کند وجود ندارد، بنابراین هر دستگاه تلفن همراه که بیش از قابلیت های اساسی تلفن همراه می تواند داشته باشید و انجام دهد، تحت دسته بندی دستگاه های گوشی های هوشمند قرار می گیرد.

آینده تلفن همراه

تلفن همراه نسبت به دهه گذشته به سرعت تغییر کرده است و به نظر می رسد تقریبا هر چیزی که شما می توانید تصور کنید برای آینده امکان پذیر است. به گفته جونز، همگرايي همه ابزارهاي تکنولوژی ما در يک دستگاه تلفن همراه پيشرفته ادامه خواهد يافت. او پیش بینی می کند که “اکثر سخت افزار و نرم افزار را می توان به” ابر “منتقل کرد و محصول به طور عمده از ورودی و صفحه نمایش تشکیل می شود.” لندینو انتظار دارد که گوشی هوشمند در نهایت به طور کامل بازار را خواهد گرفت (که این امر تقریبأ محقق شده است). Grullon معتقدآینده گوشی های تلفن همراه است که تلفن های همراه آینده، برای جذب بیشتر به حواس احساسی ما، سازگار خواهند بود. او می گوید: “من به آینده اعتقاد دارم، تلفن های همراه طبیعتا در هماهنگی با رفلکس های بیولوژیکی و فرآیندهای مانند حرکات چشم، فرایندهای تفکر، زیبایی شناسی، ترجیحات فرهنگی، تبدیل می شوند. Grullon می گوید این فقط در مورد چگونگی تغییر تلفن همراه نیست. “سوال این است که چگونه تلفن همراه ما را تغییر خواهد داد؟”

در بین بازار پر شور تلفن همراه، انواع و اقسام شرکت ها در این زمنیه فعالیت دارند. یکی از شرکت های به نام در این زمینه، شرکت بلک بری است که به تولید گوشی تلفن همراه اقدام می کند. BlackBerry یک خط از گوشی های هوشمند، تبلت ها و خدمات است که در ابتدا توسط شرکت BlackBerry Limited کانادا (که قبلا به عنوان Research In Motion یا RIM شناخته می شود) گوشی بلک بریطراحی و عرضه شده است. این در حال حاضر با استفاده از نام تجاری BlackBerry تحت مجوز، TCL Communication (تحت مارک BlackBerry Mobile)، BB Merah Putih و Optimus Infracom برای بازارهای جهانی، اندونزی و جنوب آسیا طراحی و ساخته و عرضه می شوند. BlackBerry OS یک سیستم عامل اختصاصی تلفن همراه است که توسط شرکت BlackBerry Limited کانادا برای خط تلفن BlackBerry خود از دستگاه های دستی گوشی های هوشمند ساخته شده است. 

سیستم عامل چند وظیفه را انجام می دهد و از ابزارهای ورودی تخصصی پشتیبانی می کند که توسط BlackBerry برای استفاده در دستگاه های دستی خود، به ویژه trackwheel، trackball و اخیرا صفحه لمسی و صفحه لمسی به کار گرفته شده است. به روز رسانی سیستم عامل به صورت خودکار از حامل های بی سیم پشتیبانی می شود که BlackBerry از سرویس OTASL پشتیبانی می کند. توسعه دهندگان شخص ثالث می توانند نرم افزار را با استفاده از کلاس های موجود BlackBerry API بسازند، اگر چه برنامه هایی که از قابلیت های خاص استفاده می کنند باید از طریق دیجیتالی امضا شوند. تحقیقات از ژوئن ۲۰۱۱ نشان داد که حدود ۴۵ درصد از توسعه دهندگان تلفن همراه در زمان انتشار از این پلت فرم استفاده می کنند. BlackBerry OS پس از انتشار BlackBerry 10 در ژانویه ۲۰۱۳ قطع شد، اما پشتیبانی از سیستم عامل قدیمی تا پایان سال ۲۰۱۳ ادامه داشت.

گوشی بلک بری

خرابی های تلفن همراه بلک بری

گوشی های تلفن همراه به دلیل استفاده و قابلیت زیادی که دارند برای کاربر بسیار با اهمیت است از این رو همواره سعی دارد که به خوبی از آن مراقبت کند. اما بعضأ این گوشیه ای تلفن همراه د رطول عمر مفید خود دچار مشکلاتی از قبیل، نشناختن سیم کارت، عدم اتصال به اینترنت، هنگ کردن گوشی هنگام اجرای برنامه، خاموش شدن و ریاستارت شدن خود به خودی گوشی، کند شدن تاچ گوشی و بسیاری موارد دیگر که باید بررسی و عیب یابی و رفع شود.

مجتمع فنی ملی پایتخت به عنوان یکی از قویترین مراکز تعمیرات و آموزش تعمیرات لوازم الکترونیکی و دیجیتالی در کشور می باشد. در صورت بروز هر گونه خرابی در سیستم گوشی تلفن همراه خود می توانید با واحد تعمیرات تلفن همراه این مرکز تماس حاصل فرمایید یا مراجعه حضوری داشته باشید. 

لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم. 

 

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹

آدرس»  تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر – کوچه صالحی-نبش درفش -پلاک۱