سامسونگ

سامسونگ

تبلت یک رایانه شخصی با صفحه نمایش بی سیم  لمسی است که کوچکتر از نوتبوک، اما بزرگتر از گوشی هوشمند است. تبلت های مدرن با اینترنت بی سیم یا شبکه های محلی (LAN) و انواع نرم افزارهای کاربردی مانند برنامه های کاربردی تجاری، مرورگرهای وب و بازی ها ساخته شده اند. در سال ۲۰۰۱، مایکروسافت نخستین نمونه تبلت را به نام ویندوز XP Tablet PC Edition معرفی کرد. اولین تبلت ها از فن آوری محاسبات قلم استفاده می کردند و به علت داشتن حافظه محدود، برای اجرای سیستم عامل های استاندارد رایان های شخصی (OS) یا برنامه های کاربردی ساخته نشده بودند.

تبلت سامسونگ

سبک های تبلت شامل موارد زیر است:

  • قابل تبدیل: چرخش صفحه لمسی، قلم دیجیتال، نرم افزار صفحه کلید، و نرم افزار تشخیص دست خط
    تخته سنگ (Slate): صفحه لمسی یکپارچه الکترونیکی، برای مثال iPad اپل
    هیبرید: نوت بوک استاندارد با صفحه نمایش قابل جابجایی که به عنوان یک تبلت Slate عمل می کند
    نازک: تبلت تخته سنگ (Slate) با پوشش محافظ

اگر شما یک کامپیوتر تبلت را باز کنید تا نگاهی بیندازید، سه چیز را خیلی سریع متوجه خواهید شد. اول، شما فقط گارانتی خود را لغو کردید دوم، سازنده تمام اجزای رایانه لوحی را با هم ترکیب کرده است تا بتواند مناسب و کارآمد باشد. و سوم، بیشتر اجزاء که مشاهده می کنید شبیه چیزی است که شما در یک کامپیوتر استاندارد پیدا می کنید. مغز تبلت، ریزپردازنده آن است. به طور معمول، تبلت ها از پردازنده های کوچکتر نسبت به رایانه های کامل استفاده می کنند. این امر باعث صرفه جویی در فضا و کاهش تولید گرما می شود. گرما برای کامپیوتر ها بد است، این امر منجر به خرابی های مکانیکی می شود. رایانه های تبلت به طور معمول از یک باتری قابل شارژ استفاده می کنند. طول عمر باتری برای تبلت ها بین مدل ها متفاوت است، با میانگین ۸ تا ۱۰ ساعت. بعضی از تبلت ها دارای باتری قابل تعویض هستند. اما دیگران، مانند اپل iPad و iPad 2، اجازه نمی دهند که یک باتری را بدون دادن آن به یک فروشگاه یا لغو ضمانت نامه خود تغییر دهید.تبلت با کیبورد

بسته به تولید کننده، ممکن است یک رایانه لوحی به طور خاص تحت تأثیر هدف قرار گیرد. CPU های کامپیوتر دستورات را در سیکل های ساعتی اجرا می کنند. هر چه تعداد سیکلهای ساعتی CPU بر ثانیه بیشتر اجرا شود، دستورالعمل های بیشتری می توانند پردازش شوند. برخی ازتبلت ها پردازنده های زیر ساعتی دارند (زیر سیکل ساعتی (underclocked))، به این معنی که CPU برای اجرای دستورالعمل های کمتری بر ثانیه نسبت به توان اجرایی شان تنظیم می شوند. دلیل انجام یک کارآیی کمتر CPU در هدف، کاهش تولید گرما و حفظ عمر باتری است.اکثر تبلت ها به قدرت پردازش اضافی نیاز ندارد. برنامه های تبلت تمایل دارند که کمتر پیچیده باشند و قوی تر از برنامه های کامپیوتری باشند. اصطلاح رایج برای این برنامه ها، برنامه های کاربردی یا Apps است. علاوه بر پردازنده و باتری، سایر اجزایی که احتمالا در یک تبلت معمولی پیدا می کنید عبارتند از:

شتاب سنج
ژیروسکوپ ها
پردازنده گرافیکی
حافظه فلش
WiFi / یا تراشه های سلولی و آنتن ها
درگاه USB و منبع تغذیه
اسپیکرها
یک تراشه کنترل لمسی
سنسورهای دوربین، تراشه ها و لنزها

شتاب سنج و ژیروسکوپ به تبلت کمک می کند تا جهت گیری آن را تشخیص دهد به طوری که گرافیک را در حالت افقی یا عمودی نشان می دهد. پردازنده گرافیکی یا GPU هنگامی که برای تولید گرافیک می آید، بار را از CPU برمی دارد. اجزای WiFi یا سلولی به شما اجازه می دهد رایانه تبلت خود را به یک شبکه کامپیوتری متصل کنید. قرص همچنین ممکن است یک گیرنده بلوتوث داشته باشد، که اجازه می دهد با دیگر دستگاه های بلوتوث ارتباط برقرار کند. یکی از چیزهایی که در اکثر تبلت ها پیدا نمی شود فن است -چون فضای کافی وجود ندارد.

دو روش اساسی برای ایجاد صفحه های لمسی برای دستگاه های تبلت وجود دارد: صفحه نمایش های مقاوم و صفحه نمایش های خازنی. سازندگان باید بین این دو انتخاب کنند. آنها با یکدیگر کار نمی کنند. سیستم های مقاومتی یک لمس روی یک صفحه را از طریق فشار تشخیص می دهند. تبلت هایی که نیاز به یک قلم دارند اغلب از صفحه نمایش مقاوم استفاده می کنند. اما چگونه کار می کند؟ سیستم های مقاومتی یک لایه مواد مقاومتی و لایه دیگر مواد رسانا دارند.کار با تبلت فاصله ها دو لایه را جدا می کنند. هنگامی که تبلت روشن است، یک جریان الکتریکی از میان هر دو لایه عبور می کند. اگر روی صفحه فشار دهید، باعث می شود که دو لایه با یکدیگر در تماس باشند. این میدان الکتریکی را برای این دو لایه تغییر می دهد. تصور کنید که چنین تبلتی دارید و تصمیم گرفته اید که می خواهید یک بازی را فعال کنید. از قلم خود برای ضربه روی آیکون بازی روی صفحه نمایش تبلت استفاده می کنید. فشار لمس شده شما باعث می شود دو لایه در سیستم مقاومتی به لمس، میدان الکتریکی را تغییر دهد. یک میکروچیپ داخل تبلت این تغییر را در این زمینه را تفسیر کرده و آنرا به مختصات روی صفحه نمایش می دهد. CPU تبلت این مختصات را می گیرد و آنها را در مقابل سیستم عامل خود قرار می دهد. CPU تعیین می کند که برنامه را فعال کرده اید و آن را برای شما راه اندازی می کند. 

صفحه نمایش مقاومتی می تواند حساس به آسیب شود. اگر از فشار بیش از حد استفاده می کنید، می توانید لایه های مقاومت و رسانایی را در تماس ثابت نگه دارید. این باعث می شود که تبلت دستورات را اشتباه تفسیر کند. صفحه نمایش مقاومت نیز تمایل به وضوح ضعیف تر از صفحه نمایش خازنی دارد. سیستم خازنی همچنین تغییرات در زمینه های الکتریکی را تشخیص می دهد اما بر فشار متکی نیست. یک سیستم خازنی حاوی یک لایه از مواد است که یک بار الکتریکی را ذخیره می کند. هنگامی که یک ماده رسانا را روی این صفحه لمس می کنید، برخی از این بار الکتریکی روی هر قسمتی که لمس می کنید منتقل می شوند. اما مواد باید رسانا باشند یا دستگاه لمس را ثبت نکنند. به عبارت دیگر شما می توانید از هر چیزی برای لمس یک صفحه ی مقاومتی برای ثبت بار استفاده کنید اما تنها مواد هدایت کننده بر روی یک سیستم خازنی کار خواهند کرد. سیستم های خازنی تمایل بیشتری نسبت به سیستم های مقاومتی دارند، زیرا شما مجبور نیستید به سختی برای ثبت لمس فشار دهید. آنها همچنین دارای وضوح بالاتر از سیستم های مقاومتی هستند. سیستم های خازنی تمایل بیشتری نسبت به سیستم های مقاومتی برای دیده شدن دارند، زیرا شما مجبور نیستید به سختی برای ثبت لمس فشار دهید. آنها همچنین دارای وضوح بالاتر از سیستم های مقاومتی هستند.

تبلت های بسیاری را شما امروزه می توانید پیدا کنید که از آن ها استفاده کنید وبعضأ هم نام آشنا هستند. در این بین یکی از برندهایی که در زمینه تبلت خواهان زیادی دارد سامسونگ می باشد.

تعمیرات تبلت سامسونگ

در صورت بروز خرابی در سیستم تبلت خود می توانید با واحد تعمیرات تبلت مجتمع فنی ملی پایتخت تماس حاصل فرمایید یا مراجعه حضوری داشته باشید.

لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم. 

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱
آدرس» تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر – کوچه صالحی-نبش درفش -پلاک۱

To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.
To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.