سامسونگ

سامسونگ

رایانه های لپ تاپ برای افزایش راحتی کاربران ساخته شده اند. آنها می توانند در سفر به منظور کسب و کار استفاده شوند. کامپیوتر لپ تاپ دستگاه قابل حمل است. کامپیوترهای لپ تاپ به دلیل وزن کم قابل حمل هستند. آنها در مقایسه با کامپیوترهای رومیزی ویژگی های فراوانی دارند. کامپیوترهای لپ تاپ با استفاده از باتری های  درون ساخته شده  کار می کنند. این باتری ها برای عمر طولانی ساخته شده اند. رایانه لپ تاپ دارای پد لمسی ساخته شده است تا بتوان بدون موس کنترل کرد. صفحه کلید و مانیتور همچنین ساخته شده است به طوری که کنترل عملکردها به راحتی میسر باشد.

لپ تاپ سامسونگ

رایانه های لپ تاپ کوچکتر و کارآمد هستند. قطعات مورد استفاده برای ساخت آنها گران است. امکانات موجود در یک کامپیوتر لپ تاپ شبیه به رایانه رومیزی است. نسخه های مختلف لپ تاپ ها در بازار با صفحه نمایش بزرگ، کارت های گرافیکی با ظرفیت بالا و غیره در دسترس هستند. مزایای عمده کامپیوتر لپ تاپ این است که وزن آن سبک تر است و می تواند در هنگام سفر استفاده شود. عدم وجود یک کامپیوتر لپ تاپ این است که آن را برای گسترش یا ارتقا پشتیبانی نمی کند. رایانه های لپ تاپ با کارت شبکه های بی سیم ساخته شده اند. این کاربران را قادر می سازد بدون کابل به اینترنت متصل شوند.

تمام لپ تاپ ها یکسان طراحی نشدند. آنها می توانند اصلاح شوند یا پیکربندی جدیدی از آن ها تولید شود تا بتوانند نیازهای کاریر را برآورده کنند و می توانند حتی برای مصرف کننده ای که آنها را خریداری می کنند، منحصر به فرد باشند. برای همین منظور برای افراد با کارها و اهداف مختلف لپ تاپ های متنوعی طراحی شده است. از کارهای ساده مثل فیلم دیدن و تایپ کردن تا بازی کردن و انجام و اجزای نرم افزارهای شبیه سازی سنگین. در اینجا برخی از مشخصه های لپ تاپ را نام می بریم:

قابل حمل بودن
عملکرد اصلی یک لپ تاپ این است که یک رایانه ای باشد که بتواند به آسانی موقعیت مکانی را تغییر دهد. رایانه های رومیزی سنتی حاوی بسیاری از قطعات شکننده هستند که می توانند به راحتی هنگام تلاش برای حرکت کامپیوتر و جابه جا کردن آن ها ، به خصوص اگر حرکت مکرر و طولانی باشد. علاوه بر این، دسکتاپ ها مقدار قابل توجهی از زمان راه اندازی را می گیرند، و یک بار در محل، آنها نمی توانند به سرعت منتقل شوند. لپ تاپ ها این مشکل را با جمع کردن قطعات کامپیوتر به یک بسته کوچکتر ویژگی لپ تاپ سامسونگکه برای حفاظت از قطعات کامپیوتر طراحی شده است، حل می کند. لپ تاپ ها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند: لپ تاپ و شارژر لپ تاپ که قابل جدا شدن است. 

ابعاد و وزن
قابلیت حمل و نقل لپ تاپ ها و ابعاد و وزن آن ها رابطه مستقیم دارند. همانطور که لپ تاپ ها پیشرفت کرده اند و پیشرفته تر شده اند،اندازه و وزن آن ها هم تغییر کرده است. اکثر لپ تاپ ها دارای صفحه نمایش حدود ۱۵ اینچ هستند. بزرگترین آن در حال حاضر حدود ۲۰ اینچ و کوچکترین صفحه نمایش ۵٫۶ اینچ است. سبک ترین لپ تاپ ها وزن کمتر از دو پوند دارند و سنگین ترین وزن آن حدود ۱۱ پوند است.

مشخصات فنی
هرچند هر ساله لپ تاپ ها به رشد خود از نظر مشخصات فنی ادامه می دهند، مشخصات فنی یک لپ تاپ هنوز در مقابل همتایان دسکتاپی خود بسیار محدود است. که این به دلیل این است که باید اجزای سخت افزاری را در یک جعبه محدود قرار داد که در حال حاضر تکنولوژی برای کوچک تر کردن اجزا و بهینه تر کردن آن ها در دسترس نیست. در حالی که از سال ۲۰۱۱ کامپیوترهای رومیزی اغلب سرعت پردازش بیش از ۳٫۵ گیگاهرتز را دارند، سریعترین پردازنده لپ تاپ در ۲٫۵ گیگاهرتز به کار می رود. علاوه بر این، واحد پردازش گرافیکی نیز در لپ تاپ ها دارای قدرت کمتری است. 

ورودی
یکی از تفاوت های عمده بین لپ تاپ و رایانه رومیزی نوع ورودی های موجود در لپ تاپ ها است. با توجه به قابلیت حمل آن ها، یک ماوس رایانه استاندارد با اکثر لپ تاپ ها گنجانده نشده است، و به جای آن، لپ تاپ ها از تغییرات مسیرهای حساس به لمس، نقاط ردیابی (یک تکه نازک پلاستیکی در مرکز صفحه کلید) و یا ردیابی توپ برای ورودی ماوس استفاده می کنند. صفحه کلید لپ تاپ ها عموما اندکی کوچکتر از دسکتاپ ها است، تقریبا در برخی از صفحه کلیدهای لپ تاپ ها اعداد در سمت راست حذف شده اند تا لپ تاپ کوچکتر شود.

 در انتخاب لپ تاپ علاوه بر مشخصات فنی و ظاهری که مد نظر ماست، برندی هم که خریداری می کنیم برای ما اهمیت دارد. لپ تاپ ها برندهای مختلفی دارند که هر کدام را می توانیم بنا به نیاز خود انتخاب و استفاده کنیم. یکی از شرکت های به نام در زمینه تولید لوازم الکترونیکی و دیجیتالی، شرکت سامسونگ است که لپ تاپ هم یکی دیگر از محصولات این شرکت می باشد. این بسیار شگفت آور است که همه چیز را در چند دهه گذشته اتفاق بیافتد، خصوصا در مورد تکنولوژی. به نظر می رسد باور نکردنی است، اما رایانه های سامسونگ در حال حاضر در ۳۰ سالگی خود هستند. دلایل زیادی در رشد خارق العاده سامسونگ وجود دارد. اگر چه طراحی زیبایی شناختی نوآورانه یکی از عواملی است که موفقیت شرکت سامسونگ را در بر می گیرد، این شرکت در ابتدا با چالش هایی که در حال گسترش به بازار جهانی است،رو به رو بود. سامسونگ، که به عنوان یک رهبر بازار در نیمه هادی ها و پانل های ال سی دی است، نشان داد که توانایی خودکفایی در برنامه ریزی، تولید و فروش عامل اصلی موفقیت آنهاست.

شرکت سامسونگ اقدام به تولید انواع لپ تاپ ها برای مصارف گوناگون کرده است و از ابتدا تا به امروز طرح های مختلفی را ارائه داده است. یکی از قابل توجه ترین آن ها لپ تاپی است که با انرژی خورشیدی کار می کند. نوت بوک خورشیدی (NC215S) که در ماه مه در یک انجمن در آفریقا معرفی شد، به ویژه به خوبی مورد استقبال واقع شد، تنها قادر به استفاده از قدرت خورشید بود. سامسونگ همچنین اقدامات بزرگی را برای ترویج فناوری های زیست محیطی، از جمله تولید لپ تاپ های با کارآمد تر انرژی و رایانه های شخصی، انجام داده است. 

تعمیرات لپ تاپ سامسونگ

خرابی های لپ تاپ سامسونگ

لپ تاپ ها از آن جایی که تمامی چیزی که یک کامپیوتر رو میزی دارد در خود جای داده و در فضای محدودتری است، مسلمأ حساس تر هم هست و باید به خوبی مراقبت شوند و از ضربه به دور باشند. ضربه علاوه بر صدماتی که ممکن است به بدنه وارد آورد، به اجزای داخلی هم آسیب می رساند مخصوصأ هارد دیسک که شدیدأ به ضریه حساس است و مخصوصأ در حین حرکت نباید از لپ تاپ استفاده کرد. علاوه بر این مشکلات، برخی اختلالات نرم افزاری هم لپ تاپ ها با آن مواجه می شوند که باید بررسی شود. برای مثال ممکن است درایورهای آن کامل نصب نشده باشد و باعث عدم کارایی شود.

در صورت بروز مشکل سخت افزاری و چه نرم افزاری با واحد تعمیرات لپ تاپ مجتمع فنی ملی پایتخت تماس حاصل فرمایید یا مراجعه حضوری داشته باشید تا توسط متخصصین این مرکز عیب یابی و رفع شود.
لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم. 

 

تلفن تماس : ۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹

آدرس» تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر – کوچه صالحی-نبش درفش -پلاک۱