سونی

سونی

یک کامپیوتر لپ تاپ یک رایانه شخصی قابل حمل با فاکتور شکل ظاهری مناسب برای استفاده آسان است. یک لپ تاپ دارای بیشتر اجزای یکسان با یک کامپیوتر رومیزی است، از قبیل صفحه نمایش، صفحه کلید، دستگاه اشاره گر مانند پد لمسی و / یا اشارگر و بلندگوها. لپ تاپ توسط برق اصلی از طریق یک آداپتور برق که به آن متصل می شود و می تواند از یک منبع تغذیه با استفاده از یک باتری قابل شارژ استفاده شود کار می کند. لپ تاپ ها نیز گاهی به نام نوت بوک نامیده می شوند. موارد دیگر، مانند ultrabooks یا netbooks، به نوع خاصی از لپ تاپ / نوت بوک اشاره دارد. رایانه های قابل حمل، که در اصل monochrome CRT بودند و به لپ تاپ های مدرن تبدیل شده بودند، در ابتدا به عنوان یک بازار کوچک، عمدتا برای کاربردهای زمینه های تخصصی مانند نظامی، حسابداران و نمایندگی فروش، در نظر گرفته شده بودند. به عنوان کامپیوترهای قابل حمل کوچکتر، سبک تر، ارزان تر، قوی تر و به عنوان صفحه نمایش بزرگ شد و با کیفیت بهتر، لپ تاپ ها به شدت مورد استفاده قرار گرفت برای همه انواع اهداف.

لپ تاپ سونی

یک کامپیوتر لپ تاپ (همچنین یک نوت بوک نامیده می شود) مشابه دسکتاپ است، اما برای حمل و نقل طراحی شده است. معمولا تمام سخت افزارها و رابط های مورد نیاز برای استفاده از لپ تاپ، مانند کارت گرافیک، دستگاه های صوتی یا پورت های USB (قبلا موازی و پورت سریال)، در یک واحد ساخته شده اند. لپ تاپ ها معمولا دارای طراحی “قفسه بسته یا clamshell” هستند که در آن صفحه کلید و اجزای کامپیوتر در یک صفحه قرار می گیرند و یک صفحه ی تخت روی پنل دوم است که به پنل اول متصل است. لپ تاپ برای استفاده باز و برای حمل و نقل بسته است. بسته شدن لپ تاپ نیز از صفحه نمایش و صفحه کلید در حین حمل و نقل محافظت می کند. لپ تاپ ها دارای کابل برق هستند که می توانند در آن قرار گیرند و باتری های با ظرفیت بالا که می توانند دستگاه را قدرتمند کنند و قابلیت حمل آن را افزایش دهند. هنگامی که شارژ باتری تخلیه می شود، باید از طریق یک منبع تغذیه شارژ شود. به منظور صرفه جویی در برق، وزن و فضا، کارت گرافیک لپ تاپ در بسیاری موارد به یک پردازنده یا چیپست یکپارچه شده و از سیستم RAM استفاده می کند و در نتیجه عملکرد گرافیکی را در مقایسه با یک ماشین دایمی مشابهی کاهش می دهد. به همین دلیل کامپیوترهای رومیزی را معمولا بیشتر از لپ تاپ ها برای اهداف بازی ترجیح می دهند.

یکی از نقاط ضعف لپ تاپ ها این است که با توجه به اندازه و پیکربندی اجزای سازنده، معمولا برای ارتقاء رایانه به طور کلی از نمونه طرح اصلی یا اضافه کردن اجزای آن، نسبتا کم می تواند انجام شود. ارتقاء داخلی از طرف سازنده چندان پیشنهاد نمی شود، چون ممکن است به خاطر عذم آگاهی و دانش کم نسبت به لپ تاپ و ساختار آن به لپ تاپ آسیب وارد آید، ارتقا رایانه های شخصی مدولار و  قابل ارتقا هستند. در رایانه های رومیزی معمولا در کیس ها فضای اضافی خالی درون آن وجود دارد، جایی که کاربران می توانند اجزای جدید را نصب کنند. برخی از ارتقاء های داخلی در لپ تاپ ها، مانند ارتقاء حافظه و  هارد دسیک درایو، اغلب به راحتی انجام می شود، در حالی که ارتقاء صفحه نمایش یا صفحه کلید معمولا مشکل یا غیرممکن است. درست مانند دسکتاپ ها، لپ تاپ ها همچنین پورت های ورودی و خروجی برای اتصال به انواع وسیعی از دستگاه ها، از جمله نمایشگرهای خارجی، ماوس ها، دوربین ها، دستگاه های ذخیره سازی و صفحه کلید، که ممکن است از طریق پورت USB و دیگر پورت های کمتر مشترک مانند ویدئوی خارجی دارند. یک زیر شاخه نوت بوک، که به نام subnotebook نامیده می شود، دارای بیشترین ویژگی های یک کامپیوتر لپ تاپ استاندارد است، اما با ابعاد کوچکتر فیزیکی. Subnotebooks بزرگتر از رایانه های دستی هستند و معمولا اجرای کامل نسخه های سیستم عامل های رایانه ای یا لپ تاپ را اجرا می کنند. رایانه های Ultra-mobile PC (UMPC) معمولا به طور خاص رایانه های لوحی نیمه نوت بوک هستند.

چرا لپ تاپ ها از کامپیوترهای کندتر هستند؟ رایانه های رومیزی سرعت و عملکرد بالاتری را با قیمت پایین تری نسبت به لپ تاپ ها ارائه می دهند. یک کامپیوتر لپ تاپ تقریبا همیشه کندتر از یک دستگاه دسکتاپ با همان پردازنده، RAM و فضای ذخیره سازی است. لپ تاپ های سریع تر و قوی تر در حال حاضر در دسترس هستند، اما آنها به طور قابل توجهی گران تر از دسکتاپ هستند. بسیاری از لپ تاپ ها دارای ویژگی های مشابه به عنوان دسکتاپ هستند، اما در فضای بسیار کوچکتر نصب می شوند.تفاوت لپ تاپ و پی سی این قطعات کوچکتر اغلب مثل نسخه های بزرگ اجرا نمی شود. همچنین لپ تاپ ها برای ارتقاء سخت تر و گران تر هستند و بیشتر از کامپیوترهای رومیزی ممکن است آسیب ببینند. این عوامل می تواند عملکرد لپ تاپ را به طور جدی در پشت کامپیوتر رایانه قرار دهد. در رایانه، پاور برای سرعت لازم است. از آنجا که لپ تاپ ها برای صرفه جویی در انرژی طراحی شده اند، به طور طبیعی به آرامی اجرا خواهند شد. هارد دیسک در یک لپتاپ به طور معمول کوچکتر از یک دستگاه رایانه ای است، ظرفیت ذخیره سازی کمتری دارد و با سرعت کمتر اجرا می شود. لپ تاپ ها همچنین ممکن است یک پردازنده متحرک داشته باشند که برای صرفه جویی در قدرت طراحی شده است، یا یک پردازنده دسکتاپی که به آرامی کار می کند. بسیاری از لپ تاپ ها حافظه کمتری نسبت به دسکتاپ دارند. آنها به طور معمول تراشه های ویدئویی و صوتی پردازنده ضعیفی دارند، زیرا آنها خیلی کوچک هستند تا بتوانند با اکثر کارت های ارتقاء ویدیویی و صوتی مچ شوند. کامپیوترهای رومیزی به طور پیوسته با برنامه های کاربردی گرافیکی مانند بازی های ۳D، فیلم ها و نرم افزار پردازش تصویر بهتر عمل می کنند. 

شرکت VAIO (Visual Audio Intelligent Organizer)، که در Azumino مستقر در Nagano در ژاپن است، یک شرکت تولیدی است که رایانه های شخصی و گوشی های هوشمند را تولید می کند. VAIO در اصل یک نام تجاری سونی بود که در سال ۱۹۹۶ معرفی شد.

تعمیرات لپ تاپ سونی

خرابی های لپ تاپ سونی

لپ تاپ سونی هم مانند دیگر لپ تاپ ها در صورتی که شرایط نگهداری آن رعایت نشود طول عمر کمی خواهد داشت. همه لوازم الکترونیکی و دیجیتالی محدوده کاربری دارند و نباید خارج از توان آن ها به کار گرفته شوند. لپ تاپ ها هم چون دارای قطعات حساسی هستند و همگی در یک مجموعه واحد جمع شده اند بسیار تمامی اجزا به هم وابسته هستند و مشکل در یه بخش بقیه را هم تحت تأثیر قرار می دهد. مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری ممکن است برای لپ تاپ ها به وجود آید. برای مثال شکستگی و خراب شدن قطعات سخت افزاری مانند صفحه کلید، صفحه نماش، شکستگی لولا و … و در مورد نرم افزاری هم می توان عمده مشکل را ویروسی شدن و عدم اجرای برنامه ها دانست.

در صورت بروز خرابی در سیستم لپ تاپ خود می توانید با واحد تعمیرات لپ تاپ مجتمع فنی ملی پایتخت در تماس باشید.

لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم. 

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹

آدرس» تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر – کوچه صالحی-نبش درفش -پلاک۱

To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.
To approve a single suggestion, mouse over it and click “✔”
Click the bubble to approve all of its suggestions.