فتوکپی

عیب یابی و تعمیرات دستگاه فتوکپی

دستگاه های فتوکپی نیز مانند دستگاه فکس از جمله دستگاه های پر استفاده می باشد که در همه جا از جمله دفاتر فنی و دانشگاهی وجود دارد.همه ما قطعا چندین بار به جهت کپی گرفتن از مدارک خود به مکانی که کپی تهیه میکنند رفته ایم و با دشتگاه های بزرگی مواجه شده ایم که با قرار دادن برگه و یا هر نوع سندی در قسمت اسکنرآن دیده اید که یک کپی از ان سند  گرفته شده و بر روی کاغذ چاپ شده  است.

دستگاه  های فتوکپی خود در گذشته فقط به حالت سیاه و سفید وجود داشت ولی با پیشرفت فناوری امروزه  شاهد دستگاه های فتوکپی رنگی نیز هستیم که با کیفیت و جلای رنگ بالایی کار چاپ را انجام میدهند. در بسیاری از موارد مشکلاتی را در چاپ این دستگاه های فتوکپی مشاهده میکنیم که دلیل ان می تواند بسیار متفاوت بوده باشد ولی در این بخش از وب سایت مرکز تعمیرات  میخواهیم  در این مورد ( خرابی و مشکلات دستگاه  های فتوکپی) صحبت کنیم ، با ما همراه باشید.

خرابی و ایرادات دستگاه های فتوکپی

۱ – کیفیت چاپ بسیار پایین است و حتی رنگ ها کمی قاطی هستند و رنگ خوبی را ارائه نمی دهد

۲ – بخشی که وظیفه ی کشیدن کاغذ را بر عهده دارد نمی تواند به درستی عمل کرده و در نتیجه کاغذ کشیده نمی شود.

۳ – دستگاه کاغذ را کشیده و به جای این که یک چاپ کامل و تمیز انجام داده باشد کاغذ را مچاله شده و با کیفت چاپ بد بیرون می دهد.

۴ – کاغذ در دستگاه گیر می کند.

۵ – پنل دستورات ( دکمه های دستگاه که بر روی صفحه نمایش است ) به درستی کار نمی کند و دستور نمی گیرد.

۶ – و خرابی های مشابه دیگر

خب اگر دقت کرده باشید بیشتر خرابی های یک دستگاه فتوکپی در محدوده  ی بخش های مکانیکی مانند بخش کاغذ کش و امسال می چرخید و خرابی  های بیشتر دستگاه های فتوکپی حتی تا ۸۰ درصد هم همخین است. بخش مکانیکی در ماشین های اداری از جله دستگاه فتوکپی از حساسترین بخش ها بوده و بر اثر عوامل مختلفی دچار خرابی و مشکلات متعددی می شوند که میتواند به همین عدم کشیده شدن کاغذ و … اشاره کرد که در بالا مشاهده کردید.

ولی جالب است بدانید که دلیل همه دستگاه ها حتی در صورت مشابه بودن خرابی نمی تواند یکی باشد . به عنوان مثال شاهد دستگاهی هستی هک کاغذ نمی کشد  و یک دستگاه با خرابی دقیقا مشابه را می آوردند. خب میتوان اینطور بیان کرد که خرابی هردو در ظاهر یکی بوده ولی وقتی بررسی می شوند مشاهده می کنیم که یکی از دستگاه ها سنسور بخش کاغذ کش خراب شده و نمی تواند تشخیص دهد که آیا در مخزن مربوطه کاغذ موجود است و یا خیر و دیگری موتور آن بخش خراب شده و با ایت که سنسور به خوبی کار میکند موترو کاغذ کش نمی تواند عملکرد  داشته و کاغذ را به داخل بکشد.

به همین دلیل است که باید تمامی دستگاه  های الکترونیکی و خصوصا دستگاه های حساسی چون ماشین های اداری و در اینجا دستگاه فتوکپی مورد عیب یابی دقیق قرار گیرد تا تشخیص داده شود که مشکل چیست زیرا به ظاهر و با حدس و گمان نمی توان فهمید که ایراد در چیست . خیلی از مشتریان که جهت تعمیارت دستگاه فتوکپی خود مراجعه کمی کنند اصرار دارند که همان زمان باید قیمت تعمیارت اعالم شود که همان  طور که گفته شد به دلیل تنوع خرابی هرچند به ظاهر مشابه نمتیوان قبل از عیب یابی چیزی را مشخص نمود و به همین دلیل ابدی منظر عیب یابی و پاسخ نهایی توسط تکنسین ها شد.

 البته یک نوع خرابی وجود دارد که دربالا به آن اشاره نشد زیرا کمتر اتفاق می افتد ولی به دلیل آن که این نوع خرابی نیز پیش می آید ما در اینجا به آن اشاره می کنیم و خرابی مورد نطر بروز مشکلات در بخش الکترونیکی دستگاه می باشد. بهتر است بدانید هر دستگاه الکترونیکی دارای یک برد  مین که وظیفهی دستورات و انجام کار را عهده دار است و یک بخش به نام پاور و یا مدار تغذیه می باشد که وظیفه این مدار رساند برق مورد نظر به قسمت های مختلف جهت کارکرد دستگاه می باشد. بهتراست بدانید که قبل از مین برد این برد پاور است که بیسترین دلیل خرابی در بخش های مختلف را می باشد و البته اصلی ترین بخش در هر دستگاه الکترونیکی است چون وظیفه رساندن برق را بر عهده دارد کوچکترین اختلال خرابی های زیادی را  برای سنسوورها و خود مین برد دستگاه به وجود می آورد.

همان طور که گفته شد خرابی مین برد نیز ناشی از وجود مشکل در برد پاور می باشد و تا وقتی که برد پاور به درستی بخواهد کار کند برای بخش های دیگر مشکلی به وجود نمی آید. به همین دلیل باید در زمان خرابی مثلا مین برد دستگاه در ابتدا زا سلامت برد  پاور اطمینان حاصل کرد.اطمینان از عملکرد برد پاور و میتواند در عیب یابی نیز کمک بسیاری به ما بکند و معمولا تعمیرکارا زبده همیشه بخش برق رسانی و یا همان برد پاور را در نظر دارند.

در این مرکز تعمیراتی نیز عیب یابی و تعمیرات دستگاه فتوکپی در هر برندی توسط تکنسین های حرفه ای صورت می گیرد و همچنین تلاش ما این است که در کمترین زمان ممکن دستگاه تعمیر شده و به دست مشتری خود  برسد. همچنین برای حفظ کیفت دستگاه از قطعات اورجینال استفاده می شود که هرچند در نگاه اول شاید باعث افزایش قیمت شود تا حدودی ولی د کلیت موضوع باید بدانید که از نظری ارزانتر است چون باعث می ود دستگاه به  صورت طولانی مدت بتواند بدون  خرابی کار کند.

می توانید جهت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی تعمیرات دستگاه فتوکپی با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹

آدرس» تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر – کوچه صالحی-نبش درفش -پلاک۱