فکس

تعمیرات دستگاه فکس

امروزه  استفاده از ماشین های اداری یک کار عادی شده است و البته از نیازهای ضروری ارادات و سازمان بوده و دیگر نمی توان مانند گذشته کارها را به صورت دستی و سنتی انجام داد و این به دلیل افزایش جمعیت و در نتیجه افزایش تقاضا ها است که روش های قدیمی پاسخ گو نخواهد بود. خصوصا از زمانی که کامپیوترها عملا وارد زندگی کاری و شخصی  شدند سیستم به طور کلی تغییرات زیادی کرده و همه چیز روند سریعی را به خود گرفته است و همزمان دقت و کارایی افزایش یافته است که به دنباله ی آن دستگاه های جدیدی پا به عرصه گذاشتند که به عنوان مکمل در کنار کامپیوتر ها قرار گرفتند تا بتوان کارهای اداری را به نحو احسن و حرفه ای تر و سریع تر انجام داد.

خب اگر بخواهیم  در مورد ماشین های اداری صحبت کنیم شاهد مدل های مختلف که هرکدام کارایی خاص خود را دارند  خواهیم بود که توضیحات در مورد تمامی مدل های ماشین اداری از توان یک مقاله خارج بود و برای همین بهتر است که در هر مقاله فقط و فقط به یک مبحث پرداخت که ما نیز همین کار را خواهیم کرد در اینجا میخواهیم در مورد دستگاه فکس صحبت کنیم که امروزه یکی از پرکاربردترین ابزارها در ادارات و سازمان ها جهت تبادل  اطلاعات می باشد.

معرفی دستگاه فکس

همه ما امروزه از کامپیوترها جهت تبادل و یا ذخیره ی اطلاعات استفاده میکنیم که کار را برای ما آسان تر و سریعتر و همچنین ایمن تر کرده است و بنابر ساختار جامعه ی امروزی استفاده  از کامپیوترها و  دیگر ماشین آلات یک امر ضروری می باشد.همان طور که در بالا اشاره شد امروزه ماشین های مختلفی طراحی و ساخته شده اند که مخصوص کارهای اداری بوده که با نام ماشین های اداری شناخته می شوند. در این میان دستگاه فکس نیز یکی از زیر شاخه های ماشین های اداری بوده که یکی از پرکاربردترین دستگاه ها می باشد که وجود آن برای هر اداره و حتی یک دفتر فنی ساده ضروری می باشد. همان طور که میدانید امروزه در خیلی از موارد نیاز می شود که پرونده ای را از شهری به شهر دیگر و یا از کشوری به کشور دیگر ارسال کنیم به همین جهت نمی توان در زمان مناسبی خود پرونده  را فیزیکی  ببریم  و حتی پست کردن هم پاسخ گو نیست و برای همین باید حتما از دستگاه های الکترونیکی استفاده نمایم که در این  مورد دستگاه فکس به کمک ما می آید.

با استفاده  از دستگاه فکس به راحتی میتوانیم  یک پرونده  ی فیزیکی را به صورت دیجیتالی  در آورده و سپس به بخش  مورد نظر ارسال کنیم و این تبادل اطلاعات با استفاده از خطوط  اینترنت و خطوط تلفن انجام می شود.با این روش ما در کثری از ثانیه میتوانیم یک یا چندین پرونده را  به هرنقطه ای از دنیا ارسال کنیم که از نظر هزینه و زمان بسیار بسیار به صرفه بود و امنیت لازمه را جهت ارسال اطلاعات را دارد.

ساختار داخلی دستگاه فکس

اگر بخواهیم در مورد دستگاه فکس و ساختا و معماری ان صحبت کنیم به دلیل پیچیدگی که ماشین  های اداری و از جمله دستگاه  فکس دارد به صورت دسته بندی معرفی رو انجام بدیم که در اینجا هم ما به این صورت عمل خواهیم کرد.

۱ – قالب و بدنه و نگه دارنده های قطعات داخلی

این بخش همان بخش قالب لمس  و دید است که شما مشاهده میکنید که درب – فنرها – چرخ دنده های داخلی و خارجی همه و همه  به بدنه متصل شده است تا قطعات در جای خود حفظ و محکم بمانند و شکستگی از هر نوعی حتی در حد یک تَرَک نیز میتواند باعث از کارفتادن همه بخش ها  و یا  بخشی در دستگاه فکس شود. به همین دلیل نگه داری از قالب و به عبارتی شاسی  دستگاه فکس یکی از راه های نگه داری از دستگاه است.

۲ – سنسورها و ماژول های حرکتی

این بخش  که از بخش  های مهم در دستگاه فکس است همان طور که از نامش پیداست جهت به حرکت درآوردن – سنس کردن و عملیاتی مانند کشیدن کاغذ است که اگر دچار خرابی شود به عنوان مثال خواهی دید که دستگاه نمی تواند کاغذ را به داخل بکشد و یا کار اسکن و ارسال انجلم نمی شود.برای همین باید حتما در عیب یابی یک دستگاه فکس ماژول های  حرکنی و سنسور را نیز  در نظر داشت.

۳ – اسکنر

بله دست است در داخل دستگاه فکس یک ماژول اسکنر وجود دارد که وظیفه ی آن دقیقا همان وظیفه دستگاه اسکنر بوده که وقتی شما پرونده ای را در داخل دستگاه قرار می دهید با استفاده از این ماژول اسکن  ،پرونده اسکن میشود و اطلاعات اسکن شده که یه صورت فایل دیجیتالی در آمده است به مقصد ارسال میگردد که در نوع دستگاه های چندکاره حتی میتوان از یک پرونده کپی هم گرفت زیرا میتواند همین فایل اسکن شده را مجددا در یک برگه چاپ کند.

مشکلات و خرابی دستگاه فکس

از آن جایی  که یک دستگاه فکس دستگاهی بسیار پراستفاده است به همین دلیل  دچار خرابی های مختلفی میگردد که ما در اینجا به چندتا از شایع ترین مشکلات فکس اشاره میکنیم و نام می بریم.

۱ – عدم کشیدن کاغذ

در این حالت وقتی که پرونده را جهت ارسال  در اسکنر قرار  میدهیم کاغذ جهت اسکن شدن  به  داخل دستگاه کشیده نمی شود

۲ – دکمه های ارسال کار نمی کند و در نتیجه نمی توان دستور ارسال را به دستگاه داد.

در برخی موارد وقتی که میخواهیم  دستور ارسال را بزنیم می بینیم که دستگاه  عمل نمی کند و همین امر باعث میشود که دستگاه کنار گذاشته شود که البته کار نکردن دکمه میتواند دلایل زیادی داشته باشد که هم دلیل ساده تر و هم دلیل پیچیده تر را شامل میشود.

۳ – خاموشی دستگاه

همان طور که میدانید تمامی دستگاه هایی که با برق کار میکنند از جمله ماشیت های اداری دارای یک بخش به نام بردپاور هستند که وظیفه ی برد پاور رساندن برق مورد نیاز به بخش های مختلف جهت  کارکرد می باشد که با بروز مشکل در بخش  برد پاور باعث اختلال شدیدی در عملکرد دستگاه خواهد شد و حتی باعث میشه که که دستگاه به کل خاموش شود.

لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹

آدرس» تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر – کوچه صالحی-نبش درفش -پلاک۱