بخاری برقی

زمانی که هوا سرد می شود به دنبال گرم کردن خود هستیم. گاهی این بر طرف کردن سرما با پوشیدن لباس میسر می شود اما گاهی سرما به قدری زیاد است که نیاز به وسایل گرمایشی می شود. در گذشته در چنین شرایطی از سوراندن چوب استفاده می کردند و از حرارت آتش برای گرم کردن خود استفاده می کردند و خب مشکلاتی به همراه داشت. برای مثال اگر جسم قابل اشتعال مانند چوب تمام می شد گرمایی نیز نداشت و یا ممکن بود این آتش گسترش پیدا کند و منجر به آتش سوزی شود. با گذشت زمان وسایل گرمایشی مختلفی در قالب های متفاوتی عرضه شدند. یکی از قدیمی ترین مدل ها که بعضأ هنوز امروزه دیده می شود بخاری های برقی می باشد. بخاری برقی بازده گرمایی زیادی دارد و آلودگی آن در مقایسه با آلودگی ناشی از سوخت های مثل نفت ، گاز و زغال سنگ خیلی پایینتر است. از این وسیله بیشتر برای تولید حرارت در حمام استفاده می‌شود.

خرابی های بخاری برقی:

بخاری برقی از اجزای مختلفی تشکیل شده اند. مهمترین بخش بخاری برقی المنت آن است. المنت که یک مقاومت مفتولی مانند است که به دور سرامیک یا آجر نسوز پیچیده شده است و چون جریان برق از آن بگذرد، حرارت تولید می‌کند. جنس این نوع مقاومت‌ها از کرم نیکل یا کرم آلومینیوم است و در اندازه های مختلفی بر اساس اندازه بخاری با توان های مختلف وجود دارد. دیگر اجزای آن بدنه و کلید قطع و وصل می باشد. زمانی که بخاری کار نمی کند ممکن است کلید مشکل داشته باشد و اتصال آن قطع شده باشد یا سیم رابط قطعی دارد. گاهی ممکن است با دست زدن به بخاری برق گرفتگی صورت بگیرد در چنین شرایطی ممکن است عایق بین المنت و بدنه از بین رفته باشد که باید تعویض شود و بسیاری موارد دیگر.

در صورت بروز خرابی در بخاری برقی خود می توانید با واحد تعمیرات مجتمع فنی ملی پایتخت تماس حاصل فرمایید تا عیب یابی و رفع شود. 

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۹۵۹۱۰۷

آدرس » میدان انقلاب – خیابان کارگر شمالی – بعد از چهار راه نصرت – کوچه عبد نژاد – پلاک ۱۸ – طبقه سوم.