غذا ساز

بسیاری از لوازمی که امروزه از آن ها استفاده می کنیم حتی یک سال پیش نبوده اند و این خود نشان از پیشرفت تکنولوژی دارد که نیاز سنجی کرده و بر اساس آن وسیله ای را برای بهتر کردن و آسانتر شدن کارها تولید می کنند. در مورد لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه این تغییر و تحول بسیار است و هر از چندگاهی لوازمی جدید به منظور سریعتر انجام شدن کارها تولید می شوند یا نمونه های قبلی بهبود میابند. یکی از این لوازم پرکاربرد و مورد استقبال غذا ساز یا بلندر (Blender)می باشد.

برای درست کردن غذا نیاز به خرد کردن یا رنده کردن یا پوره کردن و چرخ شدن آن است. تمامی این کارها را می توان با یم چاقو یا ابزار قدیمی تر انجام داد اما غذا ساز دستگاهی است که امکاناتی دارد که این کارها را سریعتر و راحتتر انجام می دهد. غذاسازها نمونه دستی هم دارند اما نمونه برقی آن دارای اجزای بیشتری بود و مسلمأ سرعت بیشتری دارد و زودتر مخلوط غذایی شما آماده می شود.

خرابی های غذاساز:

غذا سازها انواع مختلفی در اندازه های مختلفی هستند؛ اما دارای یک سری قطعات اصلی می باشد که در تمام غذاسازها می توان گفت مشترک است: موتور، کاسه یا پارچ با یک درب و یک محل تغذیه (ریختن مواد در داخل دستگاه) و مجموعه ای از قطعات جانبی. قسمت های داخلی آن دارای موتور، برد الکترونیکی و کانال دور موتور می باشد. پروانه ی خنک کننده ی موتور در وسط کانال قرار می گیرد و با گردش آن، هوا وارد کانال شده و موتور را خنک می کند و سپس هوای گرم از شیار های کنار کانال خارج می شود و … . این قبیل دستگاه ها دارای میکروسوئیچ حفاظتی هستند که اگر قطعه ای در جای خود قرار نگیرد دستگاه کار نمی کند. خرابی در موتور باعث عدم کارکرد آن می شود. وقتی پروانه خنک کننده به خوبی کار نکند گرمای تولید شده باعث آسیب رساندن به قطعات داخلی می شود و منجر به سوختن قطعات برد آن می شود و در نتیجه دستگاه کار نمی کند.

در صورتی که دستگاه غذا ساز شما با خرابی رو به رو شده و به درستی کار نمی کند می توانید با واحد تعمیرات مجتمع فنی ملی پایتخت تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس زیر مراجعه نمایید تا توسط متخصصین این مرکز عیب یابی و رفع شود.
لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستان ها می توانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمت گزار مناسبی برای ایشان باشیم. 

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹
آدرس» تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر – کوچه صالحی-نبش درفش -پلاک۱